Ultra střípky: O osmě, šestce a šelmě

Ultra střípky: O osmě, šestce a šelmě

Datum zveřejnění: 23.8.2019

Letní prázdninové měsíce s dlouhými dny a dovolenými jsou v běžecké sezoně zasvěceny extra dlouhým tratím. Stále oblíbenější jsou i mezi členy našeho klubu. Zde je aspoň pár zajímavých výsledků z posledních dnů.

Asi nejblyštivější zářez se podařil dvojici Marcela Čadová a Dušan Kopečný, kteří v týmu nazvaném sympaticky Liga 100 Olomouc vyhráli závod Hostýnská osma v kategorii mixů nad 90 let. Trať dlouhou 65 kilometrů s převýšením necelých 3000 metrů zvládli za 9:05:22. Celkově byli mezi šesti desítkami mixů bez rozdílu věku na skvělé páté pozici. Pro Dušana to snad byla ideální příprava na letošní mistrovství světa v běhu na 24 hodin, na něž se nominoval.

Naši milí kolegové z MK Prostějov uspořádali na začátku srpna v prostějovských Kolářových sadech šestihodinový závod s prostým názvem 6H Run Free. Mezi ženami brala výtečné stříbro naše Judita Nagyová výkonem 53,195 kilometru. Ultramaraton si vyzkoušeli také Petr Koupil (55,395) a Peter Kosztyu (49,895). Gratulujeme všem!

A nakonec nezničitelný Jan Lachnit a jeho další ultrahorský zářez v podobě slavné Tatranské šelmy. I přes chronické zranění Honza opět zabodoval a trať o délce 50 kilometrů s převýšením přes 3000 metrů (a hlavně vedenou opravdu v ryze vysokohorském prostředí) dal jako 33. v cíli za 7:11:40. Všem borcům (a nejen těm, na které jsme dnes letmo vzpomněli) děkujeme za výbornou reprezentaci a přejeme rychlé vyhojení všech případných bolístek. A brzy na viděnou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *