Ozvěny víkendu: První maraton Lídy Pískové - gratulujeme!

Ozvěny víkendu: První maraton Lídy Pískové – gratulujeme!

Datum zveřejnění: 3.2.2019

Po delší době jsou tady ozvěny víkendu mapující významné běžecké úspěchy a události s účastí členů naší TJ. A za takovou událost lze bezpochyby považovat první zaběhnutý maraton v životě. Zvlášť když tento první zářez na královské vytrvalecké trati přichází v okamžiku, kdy řada vrstevníků upřednostňuje už spíše klidnější vycházky či podobné relaxační aktivity. A tak přivítejme v našich řadách novou maratonkyni Ludmilu Pískovou!
Premiérový zápis na trase dlouhé 42 195 metrů si Lída připsala v německém lázeňském městečku Bad Füssing na tamním Johannes Bad Thermen-Marathonu. V nikoliv ideálním zdravotním rozpoložení a na částečně zasněžené trati zaběhla čipový čas 4:48:40 jako 31. žena v cíli a šestá v kategorii nad padesát let. Zcela shodný výkon zaznamenal její doprovod a manžel v jedné osobě Tomáš Písek (188. mezi muži a 12. v kategorii nad šedesát let). Čas 4:28:31 měl náš další běžecký kamarád Tomáš Rašner.
A když už jsme u zahraničních závodů, na tradičním Midwinter Marathonu v nizozemském Apeldoornu se skvěle předvedla naše čestná členka Petra Kamínková, která časem 1:01:27 zvítězila absolutně mezi ženami na trati dlouhé deset mil.
Všem úspěšným a spokojeným běžcům končícího víkendu velká gratulace a hodně sil do nového týdne!:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *