Ozvěny víkendu: rychlý Frýdek i pekelný Kocour s bednami pro nás

Ozvěny víkendu: rychlý Frýdek i pekelný Kocour s bednami pro nás

Datum zveřejnění: 6.11.2018

Opět pokračujeme v rychlém ochutnávkovém tempu v namátkovém výběru toho zajímavého, co se v běžeckém světě posledních dní z pohledu členů naší TJ událo zajímavého. Tentokrát v našich sítích uvízly dvě populární a sledované akce – Hornická desítka ve Frýdku-Místku slibující opravdu rychlé časy a Rabštejnský kocour, kultovní horolezecký běh s fakt těžkou tratí.
Do Frýdku na Hornickou se jezdí pro osobní rekordy a není náhodou, že to tentokrát klaplo ve velké formě běhajícímu Zdeňkovi Krejčímu: jeho zápis 35:30 znamenal vylepšení osobního maxima a také 21. místo v kategorii mužů do 34 let. Standovi Krajčovi to sice na osobáček tentokrát na moravskoslezském pomezí nevyšlo, za čas 36:04 byl však alespoň odměněn druhou příčkou mezi muži do 39 let. A to se počítá. A když už jsme u Krajčovců, ve Frýdku-Místku se na trati dlouhé 836 metrů představil i Kvido Krajča a v závodu chlapců ročníku 2008 skončil 42. za 3:57. Hornickou desítku ještě v našich barvách absolvoval i Oldřich Adámek, dvanáctý v kategorii nad 50 let s časem 41:27. Gratulujeme!
O něco delší, méně rovná a také méně asfaltová je trať Rabštejnského kocoura, náročného závodu z Libiny pod zříceninu Rabštejna, kterým se horolezci pravidelně loučí se svou sezonou. Také tady nám to cinklo, a to dokonce hned dvakrát. Zasloužili se o to shodně druhými místy Zbyněk Jelínek mezi padesátníky (1:16:22) a Kristýna Otevřelová (1:22:59) v kategorii nejmladších žen, v níž byla navíc těsně pod bednou čtvrtá Jana Václavková (1:30:40). V mužském áčku skončil 7. Honza Lachnit (1:09:16), 20. Marek Stanco (1:15:05) a 22. Tomáš Krejčí (1:17:59). V béčku doběhl na 28. pozici Michal Škarabela (1:23:18) a v dámské kategorii B sedmá Helena Urbánková (1:46:42). Věřme, že jim všem u proslulého výdejního okénka na chatě pod Rabštejnem bylo milo a příjemno…

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *