Ozvěny víkendu: běhy dlouhé i krátké a také zase ten triatlon

Ozvěny víkendu: běhy dlouhé i krátké a také zase ten triatlon

Datum zveřejnění: 9.8.2018

Dva týdny předtím, než se Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje vrátí opět na scénu stylově rovnou Jesenickým maratonem a půlmaratonem, je už znát, že se blíží druhá, podzimní část hlavní sezony. Závodních akcí s vrcholícím létem citelně přibylo a řada běžců naší TJ si je nenechala ujít. A jak jim to šlo?
V krásné lázeňské obci jen kousek západně od Olomouce se konala již počtvrté Slatinická sedmička pořádaná jako memoriálová vzpomínka na naši kamarádku Šárku Krčkovou. Veškerý výtěžek tohoto krásného závodu pořádaného obětavě Jarkou Šlahařovou jde na léčbu onkologicky nemocných pacientů a letos se na tyto bohulibé účely vybralo celých 21 500 korun. Moc děkujeme! Samotný krosový běh měří zhruba 7,8 kilometru a zavede účastníky ze slatinických lázní pod vrchol Kosíře a zase zpět. Třetí v áčku a čtvrtý celkově doběhl v čase 33:17 Jirka Otrusina, jemuž v nejmladší mužské kategorii asistoval ještě třináctý Tomáš Krejčí (37:39). V béčku bral druhé místo Oldřich Adámek (37:16) a sedmé Bob Barbořák (47:25). Kompletní stupně vítězů patřily našemu klubu mezi sedmdesátníky – vyhrál Jiří Morávek (54:54) a o druhou a třetí příčku se totožným časem 1:14:32 podělili Jarda Vaněk s Honzou Sedláčkem. Gratulace všem, i když o umístění šlo tentokrát až ve druhé řadě.
Do Jeseníků se minulý týden sjela vrchařská elita, aby zde absolvovala tradiční dvojzávod. Sobotní Běh na Šerák byl navíc mistrovstvím republiky v běhu do vrchu a také kvalifikací na mistrovství světa v téže disciplině. Jeho trať dlouhou 9,5 kilometru s převýšením 813 metrů si dal také náš Roman Kovář, který časem 52:29 obsadil druhé místo mezi čtyřicátníky a 21. v rámci domácího šampionátu. Úžasný výkon předvedla rovněž (stále ještě) čerstvá maminka Kristýna Otevřelová, jež byla za čas 1:11:27 třináctá mezi ženami A. Oba borci si nenechali ujít ani nedělní Běh na Sokolí vrch o délce 6 kilometrů a s převýšením 550 metrů; Roman tentokrát dorazil do cíle na třetí pozici v béčku (33:40) a Kristýna zapsala v nejmladších ženách šestou pozici za čas 45:35.
Mimořádně zajímavý závod byl v sobotu k vidění také v prostějovských Kolářových sadech. Konala se zde akce nazvaná 6H Run Free, tedy běh na šest hodin. Po nedávném stříbru z republikové čtyřiadvacetihodinovky si v Prostějově tréninkové zaběhal Dušan Kopečný, přesto to stačilo na třetí místo za výkon 65,295 kilometru. Ještě o stupínek úspěšnější byla druhá v ženách Judita Nagyová, která nakroužila 50,995 kilometru. Klobouk dolů!
Neděle patřila v olomouckých Smetanových sadech opět po pauze závodu Dvě míle s úsměvem, jenž je specifický mimo jiné tím, že určuje pořadí závodníků za pomoci koeficientu věku. Po jeho přepočtu obsadil třinácté místo mezi muži Petr Ondryáš (reálný čas 13:57) a devatenácté Libor Zaťko (15:45). A dokonce na druhou příčku v pořadí žen se dostala nejstarší účastnice běhu Hanka Tučková (20:54).
Na závěr dnešního ohlédnutí si dovolme tradiční letní odbočku do triatlonových hájemství. Královského triatlonu v Majetíně se opět velmi úspěšně zúčastnila Jana Matějíková,  která zvládla 600 metrů plavání, 33 kilometrů na kole a 6 kilometrů běhu a časem 1:51:10 obsadila celkově druhou a ve své kategorii dokonce první příčku. Mezi třicátníky byl šestý nezmar Tomáš Krejčí (1:40:30) a 28. pozici v silné kategorii čtyřicátníků zapsal Michal Škarabela (2:00:02). Vyzrálým výkonem na kole se v Majetíně prezentoval Pepa Vozňák, jenž své štafetě dopomohl na šestou pozici. Ale hlavně si to všichni moc užili, což je prostě fajn.

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *