Ozvěny víkendu: tentokrát hlavně o tom půlmaratonu

Datum zveřejnění: 28.6.2018

Běží-li se v hanácké metropoli velký Mattoni 1/2Maraton Olomouc, jako by se zbylý běžecký svět alespoň v našem regionu takřka zastavil. Nejčerstvější ozvěny tak budou věnovány především této obří profesionální akci, našli jsme však i několik dalších mítinků, na nichž naši členové zanechali během minulého týdne svou stopu.
Patřil mezi například celorepublikový projekt Olympijský běh, který ve středu v jeden okamžik odstartoval celou řadu běhů v různých koutech republiky. Na Olomoucku se konaly hned tři, z toho dva s účastí našich barev. Ve Velké Bystřici na desetikilometrové trati skončil celkově šestý Michal Škarabela (45:22) a dvaadvacátý Petr Ondryáš (50:15). V Olomouci-Neředíně se běželo pět kilometrů a absolutně třetí příčku vybojoval Jirka Otrusina (20:23). Patnáctá mezi ženami doběhla Veronika Paličková (30:41) a osmatřicátá Hana Tučková (35:01).
Kdo vyzkoušel čarovný Non-stop beh hrebeňom Nízkych Tatier, rád se na jeho náročnou, ale překrásnou trať vrací. Svůj sobotní návrat si teplotami kolem nuly a sněžením na trase dlouhé přes 46 kilometrů vylepšil Honza Lachnit, přes tyto pekelné podmínky z toho bylo celkově třinácté místo a druhé mezi Čechy za čas 5:23:16.
A sobotní večer už byl v olomouckých ulicích vyhrazen půlmaratonskému festivalu. Jako tradičně jsme byli v mnohatisícihlavém davu pořádně vidět a to i hodně vepředu. Vůbec nejrychlejšího času z našich členů (1:13:33) dosáhl Radim Picek, v absolutním pořadí 33. borec v cíli. Také další výkony byly velmi kvalitní: za 1:16:30 běžel Roman Kovář, za 1:18:23 Standa Krajča, do osmdesáti minut se vešel ještě Zdeněk Krejčí (1:19:41). Jen o kousek pomalejší byli Zdeněk Dokulil (1:20:32), Tomáš Krejčí (1:28:46), Zbyněk Jelínek (1:29:05), Aleš Sobek (1:29:15) a Ivo Dospěl (1:29:23). Následovali (bez ohledu na věk a kategorii) Michal Škarabela (1:32:45), Roman Havlík (1:34:05), Martina Otčenášková (1:37:51), Pavel Grégr (1:40:22), Petr Janků (1:40:52), Vladimír Dočkal (1:44:41), Jiří Peřina (1:46:48), Jiří Šrotíř (1:46:58), Jaromír Bronec (1:47:01), Kamila Banátová (1:48:45), Magda Zdráhalová (1:50:21), Judita Nagyová (1:51:12), Petr Stolička (1:53:25), Alena Fritscherová (1:55:54), Ludmila Písková (1:58:03), Tomáš Písek (1:58:06), Edvard Beneš (1:59:55), Markéta Nečesaná (2:01:27), Bohuš Dostál (2:03:46), Pavel Živěla (2:21:33) a Jiří Němeček (2:41:55). Zapomenout nesmíme ani na naši čestnou členku a čtvrtou Češku v cíli Petru Kamínkovou (1:19:25) a za zmínku stojí také účast Toma Krátkého v celkově druhé v pořadí dvoučlenných štafet Běhám na Chomout a devátá příčka dvojice TJ Liga 100 Olomouc ve složení Petr Koupil a Marek Zatloukal.
Velká gratulace všem a brzy v tak hojném počtu opět na viděnou!

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!