Ozvěny víkendu: od dvou mil po šedesátku

Ozvěny víkendu: od dvou mil po šedesátku

Datum zveřejnění: 6.6.2018

Sběrači bodů do celkového pořadí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje si minulý týden svou „povinnost“ splnili už v pátek na Běhu o štěně, takže měli o nadcházejícím víkendu příležitost vyzávodit se i na jiných podnicích. A protože jich bylo znovu opravdu požehnaně, připravili jsme pro vás tyto vcelku výživné Ozvěny víkendu.
Hned dva závody si pro své příznivce připravil na uplynulý týden seriál Chlapáckých běhů a na startu obou nemohl chybět Jiří Dostál. Ve středu v Šumperku na běhu Kolem Skalky (6650 metrů a 187 metrů převýšení) skončil čtvrtý mezi muži nad padesát let výkonem 31:38 a v neděli na Štědrém běhu ve Štědrákově Lhotě (7570 m/242 m) obsadil za čas 40:54 už bronzovou příčku. Jen tak dál, Jirko, samotný vrchol se blíží.:-)
Další horský ultraběh má za sebou nezmar Honza Lachnit. V sobotu si jen tak střihl Jesenickou Šedesátku (start v Jeseníku a poté přes Rejvíz, Videlský kříž, Červenohorské sedlo a Šerák zase hezky zpět) a bylo z toho absolutní druhé místo a čas 5:46:34. Hluboká poklona!
Do kopce si zaběhal také Michal Škarabela, i když v případě patnáctikilometrové trasy závodu Běžíme na hrad Bouzov to byly kopečky přece jen o poznání menší. I tady to však cinklo – Michal si časem 1:12:32 vysloužil celkové sedmé a v kategorii čtyřicátníků třetí místo.
Na jih Čech si na tamní Mattoni 1/2Maraton České Budějovice zajel Laďa Dočkal a s časem 1:47:48 si doběhl pro desáté místo v kategorii mužů nad 55 let. A i to se na takto velkých podnicích počítá.
Víkendový závodní program s účastí členů naší TJ uzavřel v neděli v olomouckých Smetanových sadech tradiční mítink Dvě míle s úsměvem. Mezi startujícími opět nechyběla Hanka Tučková a díky času 20:16, který se po přepočtu věkového koeficientu změnil na krásných 14:26, obsadila v ženském žebříčku výbornou pátou pozici.
Tak vzhůru s úsměvem do dalších závodních dnů!

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *