Ozvěny víkendu: V parku, podél Bečvy i za břehem

Ozvěny víkendu: V parku, podél Bečvy i za břehem

Datum zveřejnění: 20.3.2018

Zatímco větrná smršť nadělala díry v lesích i neplánované mezery v termínovce Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje (po zrušeném Jarním Kiosku se nepoběží ani Lesní běh – Opatovice), naši členové běhali vich nevichr na jiných mítincích, které měly na počasí možná více štěstí. Pojďme se na ně společně podívat.
Ve čtvrtek ještě nefučelo a pro běžce bylo bezpečno i v olomouckých parcích. Březnový běh Smetanovými sady tak svými výsledky potěšil také řadu borců v našich barvách. Celkově třetí byl Zděněk Krejčí (24:06) a hned za ním doběhl do cíle 6,5 kilometru dlouhého závodu Honza Lachnit (24:10). Bronz mezi čtyřicátníky bral Jiří Ingr (27:27) těsně následován Michalem Škarabelou (27:36). Mezi ženami zvítězila Jana Matějíková (28:29), na třetí příčku může být pyšná Blanka Doleželová (31:34) a na čtvrtou Alena Fritscherová (31:35). První mezi sedmdesátníky byl díky času 34:57 Jaromír Vaněk a druhý v kategorii nad padesát let Bohuš Barbořák (31:29). Výborně běžel také devátý v nabité kategorii A Tomáš Krejčí (26:46). Bohužel zdravotní problémy nedovolily dokončit závod Lukáši Chlebkovi, přejeme rychlé uzdravení!
Zatímco ve čtvrtečním parku bylo ještě vcelku příjemně, v sobotu na Oseckém půlmaratonu už to foukalo, až milo nebylo. To však nevadilo Janě Matějíkové, která v kvalitním čase 1:32:06 skončila druhá absolutně mezi ženami. Druhou příčku slavil rovněž Pavel Jína (1:26:07), a to mezi muži padesátníky. A ve stejné kategorii byl třetí Zbyněk Jelínek (1:32:00). Velká gratulace všem!
Ještě o den později hlídal náš nový čipový systém regulérnost výsledků Běhu za břehem v Zábřeze. Sedmiliometrový závod, jenž je součástí seriálu Chlapák, si nenechal ujít Jirka Dostál, který časem 30:22 obsadil šestou příčku v kategorii nad padesát let.

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *