Ozvěny víkendu: Lysá, dvě míle v parku i trocha zahraničí

Ozvěny víkendu: Lysá, dvě míle v parku i trocha zahraničí

Datum zveřejnění: 7.2.2018

Nejen na tradiční místa, tedy do Beskyd na Lysacup a do olomouckých Smetanových sadů na Dvě míle s úsměvem nás zavedou nejčerstvější ozvěny víkendu z pohledu členů naší TJ. Podíváme se i kousek dál, konkrétně do bavorských lázní a města ve středním Nizozemí.

V rámci Lysacupu se tentokrát běžela etapa z Ostravice-Mazáku dlouhá 6,5 kilometru s převýšením 850 metrů. Závodníkům stoupání na Lysou horu „zpestřil“ ještě pětistupňový mráz a na šest desítek centimetrů sněhu. Skvěle se s těmito podmínkami vyrovnali reprezentanti olomoucké Ligy stovkařů v barvách týmu AVA: dvanáctý absolutně skončil Roman Kovař (45:13) a patnáctý Honza Lachnit (46:04). Tak kluci, rychlé rozmrzání.:-)
Ve Smetanových sadech v Olomouci se znovu rozběhl seriál Dvě míle s úsměvem, který pravidelně obsazují i dvě naše členky. Hanka Tučková tentokrát běžela za 19:59, a protože se nově pořadí určuje s přihlédnutím k věkovému koeficientu, obsadila skvělé druhé místo. Pátá pak byla Šárka Hradilová za čas 17:10.
Do lázní Bad Füssing v Bavorsku tamní Johannesbad Thermen-Marathon vyrazila minivýprava běžců ze střední Moravy, v níž byli i „naši“ manželé Pískovi. Tomáš se zapsal do letošních maratonských tabulek časem 3:56:25 a 25. místem v kategorii mužů nad 55 let. Lída si vybrala poloviční trať a za výkon 2:00:44 brala 23. pozici ve své kategorii. Gratulujeme!
A gratulace míří i na Svatý Kopeček k naší čestné člence Petře Kamínkové, která byla druhá na desetimílové trati na svém oblíbeném mítinku Midwinter Marathon v holandském Apeldoornu. Čas? Navzdory nachlazení a studenému větru skvělých 58:01.

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *