Ozvěny víkendu: medaile z Varadera, Night runu, Veřovic, Zlína i Slavkova

Datum zveřejnění: 17.10.2017

To byla žeň! V záplavě závodů z konce uplynulého týdne lovili naši členové jeden cenný kov za druhým. A to i přesto, že Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje si po zrušení podzimního Kiosku vybrala nedobrovolnou pauzu. Tak se na tu lesklou úrodu pojďme společně podívat.

Už tradiční sběratel medailových úspěchů Jan Lachnit si před týdnem při reprezentaci železničářů na závodech v rakouském Poysdorfu vytvořil i přes kopcovitou trať osobní rekord 36:05 na desítce a povzbuzen tímto úspěchem vyrazil na těžký, ale krásný Běh Veřovickým hřebenem. Jeho 17,3 kilometru dlouhou trať s převýšením 890 metrů zvládl Honza za 1:25:25 jako druhý závodník v cíli a vítěz kategorie do 39 let. Devátým místem mezi ženami bez rozlišení podle věku jej podpořila Jana Minaříková (2:28:56).
Naopak prakticky dokonalou rovinu nabídl svým účastníkům Varadero cup se startem a cílem v Hynkově a tratí vedenou malebnými lesy Litovelského Pomoraví. Třetí absolutně i v kategorii A zde byl v čase 1:14:35 Tomáš Krejčí. Třetí příčku mezi čtyřicátníky bral i Michal Škarabela (1:18:20) a také Blanka Doleželová mezi ženami (1:29:53, druhé místo v kategorii do 39 let). Pro stříbro v kategorii padesátníků si doběhl Bohuš Barbořák (1:58:11).
V medailové sbírce víkendových úspěchů naší TJ prozatím chybělo zlato a pro to si do Slavkova u Brna dojel Lubomír Kachyňa. Na tamním premiérovém ročníku Běhu Slavkovem zvládl desetikilometrovou trať jako nejrychlejší muž v kategorii nad padesát let (44:10) a ještě mohl oslavit třetí místo své manželky Evy v její kategorii. Oběma gratulujeme!
Celou medailovou kolekci přineslo sobotní olomoucké pokračování seriálu Night run. Celkově druhý a první v nejmladší mužské kategorii byl na desetikilometrové trati Standa Krajča (35:45) těsně následovaný Tomášem Krátkým (35:55). Třetí mezi čtyřicátníky doběhl Ivo Dospěl (40:38) a mezi padesátníky Oldřich Adámek (40:49). Absolutně třetí příčku v pořadí žen a druhou mezi těmi nejmladšími si (i přes pořadatelské zmatky a chyby ve výsledcích) připsala Jitka Fojtková (42:17), čtvrtá ve stejné kategorii doběhla Martina Otčenášková (44:29). V ženách bodovala i Hanka Tučková, druhá mezi šedesátnicemi (1:03:30). Výborní však byli i další naši borci: 23. Aleš Sobek (39:49, 18. v áčku), 180. Vladimír Dočkal (49:13, 12. v céčku), 184. Blanka Doleželová (49:22, 18. v dámském áčku, druhý závod toho dne po bronzovém Varadero cupu), 259. Kamila Banátová (51:30, 36. mezi nejmladšími ženami) a 365. Marek Byrtus (55:23, 198. v áčku). Hlavní závod doplnil ještě pětikilometrový Avon běh, v němž byl celkově i v kategorii čtvrtý Jirka Otrusina (17:37) a 144. Šárka Hradilová (26:47, 11. pozice v dámském béčku).
Poslední cenný kov uplynulého víkendu pro naše barvy se zrodil v neděli na Běhu Zlínem – Přes valašské kotáry. Třetí v ženách do 39 let byla díky času 12:02 na trati dlouhé 2,7 kilometru talentovaná Zuzka Koudelková.
Protože však medaile nakonec nejsou tím úplně nejdůležitějším, pojďme se podívat i na další zajímavé výkony. Čestné místo mezi nimi zaujímají vždy ty maratonské. Na Benešovský maratón Pojizeřím se společně vypravili Petr Janků a Víťa Lenhart a výsledkem bylo dělené jedenácté místo v kategorii mužů nad 35 let za čas 4:17:51. Skvělá tandemová spolupráce, pánové!
Poslední námi objevený výsledek našeho člena se zrodil už ve středu na Hrabenovském krosu s délkou bezmála 7,5 kilometru a převýšením 200 metrů. Pátý mezi padesátníky zde v čase 37:55 doběhl Jirka Dostál vracející se do formy po zdravotních neduzích. Tak rychlé zlepšování nejen jemu!

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!