Ozvěny víkendu: celá kopa závodů - maraton, masovky i malé poháry

Ozvěny víkendu: celá kopa závodů – maraton, masovky i malé poháry

Datum zveřejnění: 12.9.2017

Letní parna jsou (chválabohu) za námi a je tady září a říjen - po jarních měsících druhý vrchol běžecké sezony. Poznat to bylo i o minulém víkendu, který nabídl vpravdě obří výběr závodů všech druhů, chutí a vůní. Pojďme se podívat alespoň na některé z nich a naši stopu vyrytou do výsledkových listin.

Královskou tratí vytrvalostních běhů je bezesporu maraton, a tak začněme rovnou u něj. Kladenský maratón už má svou velkou tradici a letos se na něj vypravili hned dva členové olomoucké Ligy stovkařů. Marek Zatloukal zaběhl čas 3:37:25, celkově byl 43. a ve své kategorii mužů nad padesát let obsadil výborné šesté místo. Petr Koupil si zapsal čas 4:13:36, jenž mu stačil na 85. příčku a 29. mezi čtyřicátníky. Gratulujeme!
Na východ od Kladna, v matičce Praze, se uskutečnil další z obřích podniků pod křídly RunCzechu – Birell Běh na 10 kilometrů. Večerní závod historickým centrem hlavního města byl velmi úspěšný pro Radka Ambrože, který dosáhl výtečného času 35:10, což mu stačilo na celkové 68. místo v pestré mezinárodní konkurenci. A opět nesmíme zapomenout ani na naši čestnou členku Petru Kamínkovou, s časem 35:03 nejrychlejší veteránku a třetí Češku bez rozdílu věku. Dvakrát hurá na Kopeček!
Další masový závod se konal v Přerově pod názvem Precheza Agrofert Run. Na jeho desetikilometrové trati nás reprezentovala Zuzka Svobodová, s časem 48:43 čtrnáctá mezi ženami a šestá v kategorii do 39 let. Mezi muži si pak čas 1:09:16 a 153. místo v kategorii mlaďochů připsal Marek Byrtus. Děkujeme a přejeme rychlé odvětrání plic.:-)
O něco čistšího vzduchu (a možná že i o kapku příjemnější závodní atmosféry) si užívala Martina Otčenášková na Blanenské desítce. Byl z toho čas 45:24 a super sedmé místo v nejmladší kategorii žen. A ještě jednou stejná vzdálenost, tentokrát Strojařská desítka ve Zlíně. Výkon 46:23 a čtvrté místo v ženském áčku pro talentovanou Zuzku Koudelkovou!
Přes pohodový seriál Běhy Zlín už se vlastně dostáváme k menším pohárovým soutěžím u nás na střední Moravě. Neúnavný pořadatel Karel Pikal se podepsal hned pod tři takové podniky konané od pátku do neděle. Vše začalo pátečním Náměšťským štafetovým během dvojic na 5,6 kilometru. Vítězstvím mezi ženami a zároveň i v kategorii smíšených štafet se zde blýskla Jana Matějíková, která tak mimochodem udělala druhý ze tří kroků svého unikátního závodnického týdne. Kromě prvenství v Náměšti si připsala totiž i dva ženské triumfy v rámci Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje – ve středu na své oblíbené trati S kopečka do kopečka a v sobotu v Jeseníku na pekelných 2 mílích Josefa Odložila. Klobouk dolů!
Zpět ale k náměšťským štafetám. Výborné výkony Tomáše a Zdeňka Krejčích vynesly tuto oblíbenou bratrskou dvojici na druhé místo mezi mužskými hlídkami. Další časy už na bednu ve štafetovém závodě nestačily, přesto stojí za zmínku – vítězství Pepy Báťka mezi padesátníky a čtvrté místo Tomáše Píska tamtéž, druhá příčka Lídy Pískové mezi děvčaty nad padesát let a třetí Jardy Vaňka mezi šedesátníky nebo pátá pozice Magdy Zdráhalové a osmá Blanky Doleželové v kategorii nejmladších žen.
Druhý závod za odborného dozoru Karla Pikala se konal hned o den později. Zatímco Náměšťský štafetový běh i nedělní Terénní Vrtovská Jedenáctka patřily do Olomoucké běžecké ligy, sobotní Loučansky mlénsky kolo se počítá do pořadí Hanáckého běžeckého poháru. V Loučanech jsme v absolutním pořadí měli obsazené všechny stupně vítězů – první Zdeněk Dokulil (29:45), druhý Zdeněk (30:36) a třetí Tomáš Krejčí (32:18). Vše dokompletoval celkovým pátým místem a prvním mezi padesátníky Oldřich Adámek (33:20). Tak má vypadat vzorná reprezentace oddílu, přátelé!:-)
V neděli v Mrsklesích navíc Zdeněk Dokulil přidal celkovou třetí příčku za čas 43:14 a spolu s třetím čtyřicátníkem Michalem Škarabelou (49:32) a vítězným šedesátníkem Jardou Vaňkem (1:04:28) tak podtrhli mimořádně úspěšný víkend našich barev. Ať jsou pro vás podobně radostné i všechny následující…

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *