Ozvěny víkendu: vítězové Lysacupu, mráz u Žida i teplo v Seville

Datum zveřejnění: 27.2.2018

Suverénním vládcem uplynulého běžeckého víkendu se (vedle doslova vlezlého dědka Mráze) stala Rohálovská desítka. Protože na jejím startu stála více než pětistovka vytrvalců především z Moravy, na další závodní zápisy už mnoho prostoru nezbylo. Přesto se však našly a ne ledasjaké!
Nejprve (a na dlouhou dobu také naposledy) se pojďme podívat na snažení „bláznů“ stoupajících týden co týden z různých směrů po úbočích až na vrchol Lysé hory. Závěrečná etapa Lysacupu od Rajské boudy v Malenovicích měřila 5,7 kilometru a měla ďábelské převýšení 811 metrů. Neméně pekelné byly ovšem i podmínky na trati – mínus čtrnáct stupňů, 75 čísel sněhu a k tomu miláček posledních dní, ledový severovýchodní vítr odkudsi od zmrzlého Baltu. Skvostně se s těmito nelidskými kulisami vyrovnal Honza Lachnit, jehož gradující forma byla odměněna celkovým sedmým místem a časem 40:08. Stabilní formu prokazuje také Roman Kovář, což potvrzuje jeho čtrnáctá příčka a cílový čas 41:27. A co je důležité, oba borci naší TJ byli platnými členy celku AVA, který překvapivě opanoval týmové pořadí letošního Lysacupu! Gratulujeme a přejeme dlouho nekončící oslavy.
Slušná zima byla i o den později v Olomouci-Novém Světě na dalším pokračování Olomoucké běžecké ligy, jímž byl Běh u Žida (v tom názvu nehledejte žádné rasistické souvislosti, jméno akci dal název zdejší útulné hospůdky se zázemím pro zmrzlé a žíznivé běžce). A protože většina atletů kosu nerada, na startu a v cíli napočítal kápo závodu Karel Pikal pouhých devatenáct odvážlivců. Výhru v sedmdesátnících si z šestiapůlkilometrové trati odnesl za výkon 35:14 Jaromír Vaněk a druhý mezi čtyřicátníky byl Jirka Ingr (29:07). A ke cti a slávě staršího z obou jmenovaných kamarádů dodejme, že Jarda si o den dříve střihl i Rohálovskou s výborným čtvrtým místem ve své nabité kategorii.
Ze zimy alespoň na chvíli do tepla. Příjemných zhruba patnáct stupňů bylo v neděli na startu Maratónu de Sevilla. A jak zmiňuje přímý účastník letošního ročníku tohoto velkého a prestižního městského běhu Zdeněk Dokulil, na trati se pak postupně ještě oteplilo. Pro našeho reprezentanta v dalekém Španělsku z toho bylo celkové 468. místo a 131. v kategorii mužů nad 35 let za velmi pěkný čas 2:55:31. Rovněž gratulujeme a šťastný návrat do o třicet stupňů mrazivější reality.:-)

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: Žádný běžecký výkon není špatný!