Slatinická sedmička opět pomůže onkologicky nemocným. Přijeďte!

22.7.2016

Milí kamarádi a příznivci běhu,
dovolte mi vás pozvat na další ročník charitativního běhu Slatinická sedmička, memoriál Šárky Krčkové, který se bude konat 6. srpna opět v areálu lázní Slatinice. Součástí závodu jsou samozřejmě dětské běhy a letos nově i pochod nordic walking (s holemi i bez nich). Čeká na vás přijemná trasa vedená pod Kosířem, sportovní vyžití pro celou rodinu, občerstevní a bohatá tombola. Cílem letošního ročníku je přispět na lepší prostředí onkologicky nemocným pacientům v olomoucké fakultní nemocnici. Veškeré info na slatinickasedmicka.webnode.cz. Hlásit se můžete na místě či předem na: www.bezeckezavody.cz. A pokud nemůžete přijet, a přesto byste rádi přispěli, můžete u mě osobně či na účtu rozhodčích. Osobně ručím za to, že každý halíř poputuje pouze na Onkologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc a že se peníze účelně využijí.

Na vaši účast se těší

Jaroslava Šlahařová, ředitelka závodu

Ozvěny víkendu: Pavel Vysloužil má za sebou další Horskou výzvu

18.7.2016

Zatímco velká výprava běžců naší TJ absolvovala v sobotu další díl Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje - Nemojskou devítku, náš kamarád Pavel Vysloužil se postavil těsně před půlnocí na start třetí části letošního seriálu Rock Point - Horská výzva. A vedl si zde skvěle, když v proměnlivém počasí zvládl 63 kilometrů na hřebenech Jeseníků (podle Pavlovy GPS dokonce přes 65 kilometrů) za 9 hodin, 42 minut a 53 sekund (dle oficiálních výsledků - 17. místo týmu Fastfoot společně se Zbyňkem Fraiem na trati Long). Gratulujeme!

Více...
Malá cena mladých vytrvalců zná své pořadí. Přihlašte se o své ceny a odměny

7.7.2016

Je dobojováno! Při dětských závodech v rámci Hudební pětky na dráze (pátek 8. července) bylo definitivně rozhodnuto o konečném pořadí letošního seriálu běžeckých nadějí - Malé ceny mladých vytrvalců. Celkové výsledky sedmidílné soutěže pro děti a mládež od 3 do 17 let si můžete prohlédnout zde a samozřejmě i pro všechny úspěšné borce, kteří se nemohli osobně zúčastnit Hudební pětky na dráze, máme jejich zasloužené odměny a ceny.

Více...
Zápis z červnové schůze výboru TJ Liga stovkařů Olomouc

1.7.2016

V úterý 28. června 2016 se uskutečnila letošní šestá řádná schůze výboru TJ Liga stovkařů Olomouc. Co se na ní řešilo a rozhodlo, si můžete přečíst v zápisu ze schůze. Příští výborová schůze se uskuteční v úterý 6. září 2016 od 17 hodin na našem sekretariátu (Dolní náměstí 38), členové TJ Liga stovkařů Olomouc mají v případě zájmu možnost se zasedání výboru zúčastnit.

Ozvěny víkendu: ugrilovaní půlmaratonci, Nízké Tatry Milana Pavlíka i mistrovské brambory Mirka Kunrta

27.6.2016

Pozornost většiny středomoravských příznivců vytrvalostního běhu byla o uplynulém víkendu zaměřena na velký olomoucký půlmaraton, my si ale nejprve pojďme připomenout dva výborné výsledky, které by rozhodně neměly zůstat ve stínu již zmíněného masáku. Náš člen a kamarád Milan Pavlík si střihl svůj v pořadí již třetí Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier a v ukrutném vedru, které spalovalo i druhé nejvyšší slovenské pohoří, zaběhl skvělý čas 5:52:58, jímž se zařadil na 43. místo z 232 borců v cíli, navíc jako třetí Čech v pořadí. Nedaleko Jičína se zase v rámci Běhu Lužanskými hvozdy konalo mistrovství republiky veteránů v krosu. Mezi muži nad 65 let bral nepopulární, ale jinak výtečné čtvrté místo další z našich kamarádů a členů Miroslav Kunrt, když osmikilometrovou trať zvládl v čase 51:51. Oběma moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

Více...