Uvolnilo se ještě jedno číslo na Olomoucký 1/maraton. Zájemci, neváhejte

21.6.2016

Dalším z řady těch, kdo z nejrůznějších důvodů nemohou nastoupit na start letošního Olomouckého 1/2maratonu, přestože si zakoupili včas startovní číslo, je pan Pavel Udvorka (725/79 00 33). Máte-li zájem běžet místo něj, ozvěte se a domluvte se. Ať to v sobotu běží!

Organizátoři Hudební pětky na dráze hledají pomocné rozhodčí. Pomůžete i vy?

20.6.2016

Vážení sportovní přátelé,
8. července 2016 proběhne na atletické dráze v Olomouci závod Hudební pětka na dráze. Je to jediný závod Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, který se běží celý na tartanu. Jako loni budeme potřebovat dobrovolníky, kteří nám pomohou počítat kola závodníkům. Důležitý bude hlavně první běh, který se poběží v 17 hodin. Vaše pomoc je důležitá a věřím, že těch patnáct pomocných rozhodčích se na každý start, tj. v 17h., 18h., 18.30h., popřípadě v 19 hodin vždycky najde. Instrukce vám budou vysvětleny před každým startem.
Děkuji všem, s kterými se na dráze uvidím, a těším se na běžce, kterým přeji rychlé nohy a vítr do zad.

Za celý realizační tým Vladimíra Živělová, vedoucí závodu (vladimira.zivelova@email.cz)

Ozvěny víkendu: králové Glockneru, triatleti na Basemanu i splněná Horská výzva Pavla Vysloužila

13.6.2016

Naše (ne)pravidelné ozvěny víkendu tentokrát začněme o týden dříve - na cyklistickém superzávodu Král Glockneru (Glocknerkönig), který se jel 5. června z Brucku do Fuscher Törl (délka 27 kilometrů, převýšení 1671 metrů a cíl ve výšce 2428 metrů nad mořem). Odměnou v cíli byla pro všechny borce nefalšovaná medaile Král Glockneru a také nádherná panoramata s výhledem na hory a ledovce.

Více...
Ozvěny víkendu: Kristýna Chmelková bronzová na MČR v Ultra SkyMaratonu

6.6.2016

Další skvělý úspěch si o uplynulém víkendu připsala ve své nejsilnější disciplině - dlouhých horských bězích - naše členka a kamarádka Kristýna Chmelková. Na Lysohorském čtyřlístku, který se letos konal jako mistrovství České republiky v Ultra SkyMaratonu, obsadila Kristýna mezi ženami skvělou třetí a tedy bronzovou příčku. Trať dlouhou 66 kilometrů s převýšením 3800 metrů zvládla nejrychleji v čase 8:00:12 Michaela Mertová, druhá byla Denisa Krejčiříková (8:17:59) a třetí Kristýna Chmelková zaběhla čas 8:28:18, s nímž byla celkově 16. z 283 běžců v cíli. Gratulujeme!
A naše gratulace patří samozřejmě i naší čestné člence a kamarádce Petře Kamínkové, která zvítězila mezi českými běžkyněmi na Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice. Petra to zvládla pouhé dva týdny po svém vítězství v pořadí českých žen na půlmaratonu v Karlových Varech. Budeme se těšit na konci června na půlce v Olomouci!

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail ambo@email.cz a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!

Oblíbený závod Kosiřské žiganec už otevřel svou registraci

6.6.2016

 

Ahooooj, všichni běžníci, utíkači, valiči, běhavky i utečenci, fofrovači, utíkavci, zkrátka chaso běhavá!
Nezapomeňte, že i letos se těsně po skončení prázdnin či po vypuknutí školního roku – letos datum vychází na 3. září – opětovně v Drahanovicích uskuteční přespolní běh Kosiřské žiganec. Letos už 4. ročník! Rád bych vás informoval, že registrační stránky www.kosirskeziganec.cz jsou již v provozu, takže se neostýchejte a rychle se zaregistrujte. Jako každoročně je totiž počet účastníků omezen na 150 (10 km) a 50 (5 km). Letos je pro vás také připravena novinka: Můžete si tam objednat aktuální tričko. Takže, když to shrnu:
Velmi seriozní závod s recesistními prvky Kosiřské žiganec bude. Bude 3.9. a pokud se přihlásíte, uděláte mi radost.
Miloš Korhoň, organizátor závodu